Хемија око нас

Nov 25, 2018

Category

Фестивал хемије „Хемија око нас“

У суботу 24. 11. 2018. ученици седмог и осмог разреда са наставницама Биљаном Ковачић и Бебом Угреновић посетили су Хемијски факултет Универзитета у Београду и учествовали на фетивалу хемије „Хемија око нас“.

Фестивал је организовао Клуб младих хемичара Србије заједно са Српским хемијским друштвом (SHD) и Америчком хемијским друштвом (ACS). Ученици су имали прилику да учествују у изради шест различитих научних огледа примерених њиховом узрасту. У извођењу огледа помагали су им стручни волонтери .

Како је било на Фестивалу хемије погледајте у галерији.

Посета Хемијском факултету

У суботу 24. 12. 2022.,  четири ученице седмог разреда Марија Филиповић, Ања Лукић, Теа Морина и Јована Ковачевић су са наставницом хемије Бебом Угреновић, посетиле Хемијски факултет у Београду на коме се одржавала манифестација „О коме? О чему? О хемији.“...