Хемија око нас

Nov 25, 2018

Category

Фестивал хемије „Хемија око нас“

У суботу 24. 11. 2018. ученици седмог и осмог разреда са наставницама Биљаном Ковачић и Бебом Угреновић посетили су Хемијски факултет Универзитета у Београду и учествовали на фетивалу хемије „Хемија око нас“.

Фестивал је организовао Клуб младих хемичара Србије заједно са Српским хемијским друштвом (SHD) и Америчком хемијским друштвом (ACS). Ученици су имали прилику да учествују у изради шест различитих научних огледа примерених њиховом узрасту. У извођењу огледа помагали су им стручни волонтери .

Како је било на Фестивалу хемије погледајте у галерији.

БОРИМО СЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА

Предавање / трибина ученика 8/1 на тему „Вршњачко насиље у мојој школи – ставови и искуства ученика“ Ученици 8/1 су у току маја и јуна месеца 2022. године у оквиру часова грађанског васпитања (предметни наставник: Лидија Стефановић) спровели истраживање на тему...