РАДИОНИЦА “КЊИГА – МОЈ ДРУГ”” – БИБЛИОТЕКА “ЂУРА ЈАКШИЋ” У ЖЕЛЕЗНИКУ

Jun 20, 2024

Ученици одељења 3-5 учествовали су у радионици ” КЊИГА – МОЈ ДРУГ” коју је осмислила и реализовала њихова учитељица, Сања Ромчевић, у сарадњи са библеотекаркама ОШ “Браћа Јерковић” и библиотеке “Ђуро Јакшић”.
Циљ ове радионице је буђење интересовања за читање и освешћивање значаја књиге у развоју деце. У оквиру радионице деца су имала прилику да опишу ситуације у којима књига постаје најбољи друг, да се упознају са начином избора књиге за читање, као и да представе изабрану књигу својим другарима и осмисле плакат или рекламу за њу. Ученици су показали креативност и маштовитост и са радионице су отишли задовољни и обогаћени новим знањима.

ПОЗОРИШТАРИЈЕ НА ЧУКАРИЦИ

Први фестивал позоришног стваралаштва деце и младих " Позориштарије на Чукарици", одржан је 29. и 31.5.2024. у КЦ "Чукарица". На фестивалу су учествовали ученици средњих и основних школа, као и драмски студији, групе и секције. Одлуком жирија, у саставу: Ивана Зоњић,...