Обавештење о УПИСУ ПРВАКА 22/23.

Mar 22, 2022

Поштовани  родитељи,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије је припремило  процедуре за упис деце у први разред основне школе за школску 2022/23. годину.

У складу са тим обавештавамо Вас о следећем:

У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ УПИСУЈУ СЕ ДЕЦА РОЂЕНА

ОД 01.3.2015. ГОДИНЕ ДО 29.2.2016. ГОДИНЕ

Превремени упис у први разред

деца рођена од 1.3.2016. године до 1.9.2016. године

РОДИТЕЉУ/ДРУГОМ ЗАКОНСКОМ ЗАСТУПНИКУ ДЕЦЕ КОЈА СУ СТАСАЛА ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ЗА ШКОЛСКУ 2022/23. ГОДИНУ ОД

21.3.2022.ГОДИНЕ  ДО 31.5.2022.ГОДИНЕ БИЋЕ ДОСТУПНА УСЛУГА

Е ЗАКАЗИВАЊЕ ТЕРМИНА ЗА УПИС И ТЕСТИРАЊЕ ДЕТЕТА на следећем линку

Министарство просвете, науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ, на следећем линку:

Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина  могу се поставити  и на контакт телефон 011/7350557

УПИС ПРВАКА У ОШ“БРАЋА ЈЕРКОВИЋ“, за 2022/2023.годину

Уколико родитељ/ законски заступник  има проблема приликом заказивања термина електронским путем, може се обратити школи на следећи начин :

1.Послати пријаву на мејл школе

upisprvaka.osjerkovic@gmail.com

са следећим подацима:

-име и презиме детета

-ЈМБГ детета

-име и презиме мајке/другог законског заступника

– ЈМБГ мајке/другог законског заступника

-име и презиме оца/другог законског заступника

– ЈМБГ оца/другог законског заступника

-број мобилног телефона на који Вас школа може контактирати

-адреса на коју је дете пријављено према пријави о пребивалишту и то:

– Улица и број

-Општина

-Поштански број

-мејл адреса на коју можете примати обавештења

Или

2. Послати СМС  поруку,

на број тел: 064 88 35 153

радним даном у периоду од 08-16 часова.

која садржи:

-име и презиме детета

-ЈМБГ детета

-име и презиме мајке/другог законског заступника

– ЈМБГ мајке/другог законског заступника

-име и презиме оца/другог законског заступника

– ЈМБГ оца/другог законског заступника

-број мобилног телефона на који Вас школа може контактирати

-адреса на коју је дете пријављено према пријави о пребивалишту и то:

– Улица и број

-Општина

-Поштански број

-мејл адреса на коју можете примати обавештења

након чега ће родитеље контактирати психолог или педагог  школе ради договора око термина за тестирање детета за упис у школу.

• Родитељ/законски заступник детета не подноси  документацију за упис детета у први разред основне школе у папирном облику ( подаци из матичних књига рођених, евиденције пребивалишта , потврде о лекарском прегледу, потврду о похађању обавезног предшколског програма), већ се исте  прибављају електронским путем.

Изузетно:

• Ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара или у војној здравственој установи , биће потребно да родитељ потврду о обављеном лекарском прегледу у папирном облику донесе у школу.
  • Уколико су родитељи детета разведени, потребно је доставити школи фотокопију пресуде о разводу брака и додељивању старатељства кao и писмену  сагласност другог родитеља за упис у школу у слободној форми.
  • Приликом доласка у школу због тестирања родитељи ће моћи  да се пријаве за наставу продуженог боравка као и за куповину уџбеника преко школе (односи се на уџбенике из предмета ликовно, музичко и дигитални свет који нису саставни део бесплатних уџбеника које додељује Град Београд)

Упис и тестирање деце обавиће се уз обавезно поштовање свих епидемиолошких мера.

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.