Дани гљива 2018

Oct 25, 2018

Category

Традиционалну туристичко-образовну манифестацију „Дани гљива Дивчибаре“ организовало је Гљиварско друштво Ваљево. Циљ ове манифестације је промовисање гљива као природне и органске хране, едукација о правилном сакупљању, коришћењу и заштити гљива.

У склопу манифестације организован је и наградни ликовни конкурс за најбољи цртеж гљива и лековитог биља, намењен ученицима основних и средњих школа. Ученица одељења 5-2 Николина Јовановић је на овом конкурсу освојила трећу награду.

Посета Хемијском факултету

У суботу 24. 12. 2022.,  четири ученице седмог разреда Марија Филиповић, Ања Лукић, Теа Морина и Јована Ковачевић су са наставницом хемије Бебом Угреновић, посетиле Хемијски факултет у Београду на коме се одржавала манифестација „О коме? О чему? О хемији.“...