Додела захвалница Црвеног крста Чукарица

25.05.2018.

print rss
Додела захвалница Црвеног крста Чукарица

Црвени крст Чукарице је 11. маја 2018. године организовао пријем поводом Националног дана добровољних давалаца крви. Пријем је одржан у просторијама ГО Чукарица. Добровољне даваоце крви и учеснике ликовно- литерарног конкурса „Крв живот значи“, поздравили су председник општине Чукарица Срђан Коларић и представници Црвеног крста Чукарица Звездан Брадић и Срђан Божић.

Прво су уручене захвалнице добровољним даваоцима крви,а затим награђеним учесницима конкурса „Крв живот значи“. На ликоковно-литерарном конкурсу, учествовали су и ученици наше школе. у конкуренцији од првог до четвртог разреда, ученик Андреј Самарџић (2/3), учитељице Весне Петровић, освојио је другу награду за ликовни рад. Ученик је добио диплому и пригодну књигу за труд. С обзиром да се наша школа, годинама уназад, одазива и учествује у хуманитарним и ликовно-литерарним активностима Црвеног крста, на пријем су позвани и преставници Ученичког парламента. Ученице, Анђела Живановић и Јелена Жакић, су примиле захвалницу за предан рад школе и ученика у реализицији мисије Црвеног крста, пружања помоћи вршњацима из социјално угрожених подручја, оболелим и другарима без родитељског старања. У име директора Бебе Угреновић и ученика наше школе, захвалили смо се и исказали жељу и поверење за даље учешће у хуманитарним акцијама Црвеног крста.

crveni krst